ZESDER’de Yeni Eğitim Dönemimiz ..


Balıkesir Zeka ve Zihin Sporları Kulübümüzde 3. yılına giren çalışmalarımızda satranç dışında akıl oyunlarından önce “Abalone”, sonrasında da “Reversi” oyunları kulübümüz öğrencileri tarafından ilgi görmüş, bu dallara ait eğitim çalışmalarımız sonunda turnuva yapılabilecek seviyelere gelinmiştir.

Satranç eğitimlerinde geçen 2 yılın ardından bu yıldan itibaren eğitim yılının belli dönemlerinde 2 defa geçiş sınavımız yapılacaktır. 18 Eylül 2014 Perşembe günü 2014~2015 yeni eğitim dönemine başlayacağımız satranç eğitimimizde ilki 25~27 Aralık 2014; diğeri de 26~28 Mart 2015 tarihlerinde olmak üzere bir üst gruba geçiş sınavlarımız olacaktır. Bu sınavlarımızda üst grup için yeterli puana ulaşan öğrencilerimiz Junior’dan Senior’a; Senior’dan Master’e geçiş yapacaktır. Yeterli puanı alamayan öğrencilerimiz ait olduğu gruba devam edecektir.IMG_0196

Resim çalışmalarımızda kulübümüz öğrencileri için yeni bir eğitimcimiz göreve başlayacaktır. Yaratıcı resim tarzında olacak eğitim çalışmalarımızda öğrencilerimizin zihinlerinde yer alan bir obje kağıda yansıtılacaktır.

İlkokul seviyesinde İngilizce eğitimlerimiz geçen yıldan itibaren kulübümüz bünyesinde görev yapan eğitimcimiz tarafından devam ettirilecektir.

Dikkat eğitimi çalışmalarımız da bu yıl devam edecektir.

IMG_0455

 

Akıl Oyunları serilerine Abalone ve Reversi ile devam edecek olan kulübümüz bu zamana kadar yapılan toplamda 8 adet satranç turnuvalarına ek olarak bu oyunlarımızın da turnuvalarını düzenleyecektir. Daha önce 1. Abalone turnuvasını gerçekleştiren kulübümüz Reversi ile de aynı yarışmaları devam ettirecektir.

Reversi ve Abalone, aynı satranç gibi belli bir plan dahilinde oynanan, dikkat unsurunun azami derecede var olduğu oyunlarımızdır.

Bireysel satranç turnuvalarına ek olarak satranç takım turnuvaları da bu yıla ait planlarımız arasındadır. 5’er kişilik takımların yer alacağı, Türkiye Satranç Federasyonu liglerinin model alınacağı takım turnuvaları lig usulü olarak planlanmaktadır.

Satranç eğitim çalışmalarımıza katılan Senior ve Master gruplarımızın turnuvalarımıza katılımı bu yıldan itibaren (.. sağlık koşulları haricinde) zorunlu/gerekli olacaktır. Turnuvalarda öğrencilerimizin gelişimi takip edilecek, bilgi ve uygulamalardaki aksaklıklar tespit edilip turnuva sonrası destekleyici özel çalışmalar yapılacaktır.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: